EĞLENCELİ SURATLAR… FUNNY CUPCAKE

kategorileri: Çocuklar İçin, cupcake (mini kekler)

Çocuklar için yaptığımı söylediğimde inanmayın. Suratlar ortaya çıktıkça çok eğleniyordum. Fotograf çekiminde onlara poz verdirirken de çok eğlendim.

Değişik yüzler ortaya çıkarmaya karar verdiğinizde ilk gideceğiniz yer bir şekerci dükkanı olmalı. Oradaki herşeye farklı gözle bakın. Hangisinden ağız, hangisinden kulak olur. Ya da burun arayın şöyle abartılmış kocaman, tam ortaya koyacağınız. Kek yapıp krema ile kaplamak işin kolay kısm. Sonrasında hayalgücü ve yaratıcılık devreye giriyor. Geriye gidin.çocukluğunuza ya da çocuklarınızın oyuncaklarına bir göz atın yardım için.

KREM PEYNİRLİ CUPCAKE

125 gr tereyağ

170 gr şeker

2 yumurta

150 gr un

1 paket kabartma tozu

125 gr labne peyniri

1 kaşık limon suyu(tercihen)

1 kaşık vanilya ekstrat

3kaşık kakao(tercihen)

 

Bu tarifi kakaolu ya da limonlu yapabilir veya hamurun son aşamasında benim yaptığım gibi aşit şekilde ayırıp limonlu ve kakaolu iki farklı cupcake yaparsınız.

Cupcake tepsisine kağıtları yerleştirip 1 parmak eksik gelecek şekilde dondurma kaşığı ile doldurun.Isıtılmlş fırında 25 dak pişirin.

TEREYAĞLI KAPLAMA

Tereyağın mutlaka çok yumuşak olması gerekiyor. Kaloriferin üstüne koyup mayonez kıvamına gelene kadar beklemenizi öneririm. Parmağınızı batırdığınızda size hiç direnmemeli. Ya da microwave de 6-8 sn tutun daha fazla değil sıvı hale geçmesini istemiyoruz. Tereyağını hafifletmek için içine biraz labne peyniri koymanızı öneririm. Ama mutlaka havlu peçeteye sarın ve 15 dak. O şekilde bekletin. İçindeki fazla sudan kurtulmanız gerekiyor aksi taktirde kıvamı bulmakta zorlanırsınız. Pudra şekerinin de mutlaka elenmesi gerekiyor.Ve tüm malzemeler oda sıcaklığında olmalı.

 

200 gr tereyağ

100 gr labne peyniri

500 gr pudra şekeri

2 kaşık süt

1 kaşık vanilya ekstratı

3 kaşık kakao(tercihen)

 

Miksede önce tereyağını krema kıvamına getirin.Peyniri ekleyin.Biraz daha karıştırıp kaşık kaşık sabırla pudra şekerini ekleyin.Buraya kadar herşeyi tam tamına yaptıysanız sütü kıvamına göre azaltabilirsiniz.Artık elinizde yumuşak ,pürüzsüz bir kaplama var. Burada da kekte yaptığımız gibi kremeyı bölüp içine kakao ekleyip farklı 2 krema elde edebilirsiniz.Sıkma torbalarını ve uçları hazırlaıp spatula ile doldurun.Surat yapacaklarınıza krema ile düz bir zemin hazırlarsanız işiniz kolaylaşır.

Şimdi şekerleri bisküvileri jelleri karşınıza alın ve oyun oynamaya başlayın. Yenilebilir boya kalemlerinde ve elişi kağıdından da yardım alabilirsiniz.İster süpriz yapın ister cocuğunuzla birlikte hazırlayın,karar sizin.

 

 

 

 

 

----------------------